Jak napisać testament z wydziedziczeniem?

Dodaj komentarz

Grudzień 6, 2013 - autor: Doradztwo Prawne PAB

Dostaliśmy pytanie od naszego czytelnika, w którym zapytał nas o możliwość wydziedziczenia swojego syna.

Wydziedziczenie oznacza pozbawienie prawa do spadku oraz zachowku. W związku z tym określenie „wydziedziczenie” oznacza pozbawienie prawa zarówno do spadku jak i zachowku.

Poniżej prezentujemy wzór takiego testamentu i przypominamy, że musi on być w całości napisany ręcznie, opatrzony datą i podpisany.

Warszawa, 06.12.2013 roku

TESTAMENT

Ja, Jarosław Kowalski oświadczam, że do całości spadku powołuję swoją wnuczkę Alfredę Kowalską, córkę Kazimierza i Magdaleny, urodzoną dnia 23 kwietnia 1987 r. w Bydgoszczy, zamieszkałą w Ząbkach, przy ul. Bydgoskiej 46. ………………………………………………………..
Jednocześnie oświadczam, że wydziedziczam od spadku i zachowku syna Arkadiusza urodzonego dnia 13 października 1955 r. w Bydgoszczy, gdyż znęca się on nade mną psychicznie poprzez kierowanie pod moim adresem wyzwisk.

Poza tym nie spełnia on obowiązku alimentacyjnego wobec mnie, jak również nie pomaga i nie pomagał mi w żaden sposób w czasie choroby.

Kolejną przesłanką wydziedziczenia mojego syna jest nadużywanie przez niego alkoholu. Syn często pijany przychodzi o domu i wszczyna awantury, które uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie.
Takie zachowanie mojego własnego syna bardzo mnie raniło i rani, dlatego nie jestem w stanie jemu wybaczyć i postanowiłem pozbawić go prawa do zachowku.
Taka jest moja wola, którą w pełni świadomie wyrażam.

Jarosław Kowalski

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: